Stūrē? Izkāp no telefona!

Stūrē? Izkāp no telefona!

15.01.2019 16:51

SIA “DOBELES AUTOBUSU PARKS” valdes priekšsēdētājs Aldis Rutkis CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros parakstīja sadarbības memorandu un apliecināja, ka ir līdzatbildīgs šīs problēmas risināšanā, un darbinieku drošība darba laikā ir prioritāte.

Mobilo telefonu lietošana automašīnas vadīšanas laikā ir aktuāla un plaši izplatīta problēma – pie stūres mobilo telefonu lieto vairāk nekā 80% autovadītāju, turklāt lielākā daļa jeb 60% no viņiem to dara dažādu darba jautājumu risināšanai – lai atbildētu uz uzņēmuma vadības zvaniem, kolēģu sūtītām ziņām, sazinātos ar klientiem un sadarbības partneriem.

Cīņa ar mobilo telefonu lietošanu auto vadīšanas laikā ir arī darba devēju līdzatbildība, jo atbildīgi darba devēji kā vienu no savām prioritātēm uzsver tieši darba drošību. Darbu un laika plānošana ir būtisks priekšnoteikums, lai neveidotos riska situācijas, pildot darba pienākumus.

CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” ietvaros tika parakstīts sadarbības memorands ar vadošajām darba devēju organizācijām – Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK), Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) un Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūtu – kas paredz aktualizēt šo problēmu darba devēju auditorijās, lai motivētu darbiniekus nelietot mobilās ierīces pie stūres. Atbalstu šai iniciatīvai pauduši virkne sociāli atbildīgu uzņēmumu, tostarp AAS “Balta”, SIA “Ventspils reiss”, SIA “DOBELES AUTOBUSU PARKS”, AS “Talsu autotransports”, SIA “Cemex”, SIA “Jelgavas autobusu parks”, SIA “Aldaris”, VAS “Latvijas Pasts”, AS “Sadales tīkls” un citi.

Gadījumos, kad runa ir par cilvēku drošību un veselību – noteikumi ir vienkārši un nepārprotami – iekāpjot auto, izkāp no telefona!

 

Foto: Kaspars Garda