Stūrē? Izkāp no telefona!

Stūrē? Izkāp no telefona!

24.01.2019 16:00

CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” rīkotajā pasākumā auto vadīšanas profesionālis Reinis Nitišs un kampaņas idejas patrioti – Renārs Zeltiņš un Dagmāra Legante pasākuma laikā demonstrēja eksperimentu auto simulatorā.

CSDD kampaņas “Izkāp no telefona!” rīkotajā pasākumā, kurā tika parakstīts sadarbības memorands ar vadošajām darba devēju organizācijām un sociāli atbildīgiem uzņēmumiem, tajā skaitā arī SIA “DOBELES AUTOBUSU PARKU” dalībniekiem auto vadīšanas profesionālis Reinis Nitišs un kampaņas idejas patrioti – Renārs Zeltiņš un Dagmāra Legante pasākuma laikā demonstrēja eksperimentu auto simulatorā – kā mainās cilvēka auto vadīšanas prasmes un reakcija, kad pie stūres tiek lietots telefons.

Simulatora mērķis bija uzskatāmi parādīt, ka auto stūre un mobilais telefons ir nesavienojamas lietas. Eksperimenta demonstrētāji uzskatāmi parādīja, ka telefona lietošana pie stūres novirza uzmanību no ceļa un auto vadīšanas.

Dagmāras Legantes brauciens ar simulatoru un mobilo telefonu rokās beidzās ar to, ka bija avārija. Pēc brauciena Dagmāra rosināja gan pašiem sev, gan arī mūsu tuvajiem atgādināt, ka nevajag lietot telefonu pie stūres. Nekas nav tik svarīgs kā pašam sava un pasažieru dzīvība un veselība.

Reinis Nitišs pēc brauciena ar simulatoru rosināja sabiedrību vai nu izvelēties telefonu vai automašīnas stūrēšanu. Viņaprāt, vislabākā autovadītāja rīcība būtu – stūrēt līdz galapunktam, tajā uzrakstīt ziņu, atbildēt visiem kam jāatbild, un tad turpināt doties tālāk.

FOTO: Kaspars Garda
Vairāk skaties:

Viens telefona zvans = viena frontalā sadursmeViena īsziņa = viens noskrāpēts automašīnās sānsViens Instagram Story = viens notriekts gājējsDagmara Legante, Reinis Nitišs un Mārtiņš Kapzems braucot CSDD autosimulatorā pierādīja, ka vienalga, vai esi Eiropas rallijkrosa čempions vai ikdienas šoferis – iekāpjot automašīnā, ir jāizkāpj no telefona!#izkāpnotelefona #CSDD

Posted by CSDD on Ceturtdiena, 2019. gada 10. janvāris