Pasažieri, pārvadā savu mīluli droši!

Pasažieri, pārvadā savu mīluli droši!

12.09.2019 16:41

PASAŽIERI!

Nopērkot autobusa biļeti, Tu nopērc arī pienākumus!

Dzīvnieku pārvadāšanā ir noteikta kārtība…

PASAŽIERI, PĀRVADĀ SAVU MĪLULI DROŠI!

– Sabiedriskajā transportlīdzeklī ir atļauts pārvadāt suņus, kaķus, dekoratīvos putnus, mājputnu vai dekoratīvo dzīvnieku mazuļus, kas pārvadājami dzīvnieku aizsardzības jomu reglamentējošos normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Pasažieris, kurš pārvadā dzīvnieku, rūpējas, lai dzīvnieks netraucē citus pasažierus.

– Sabiedriskajos transportlīdzekļos var pārvadāt suņus tikai pavadā un ar uzliktu uzpurni, kaķus un dekoratīvos suņus – konteineros vai grozos, ievērojot attiecīgā transportlīdzekļa lietošanas noteikumus. Obligāti jābūt klāt dzīvnieka vakcinācijas apliecībai.

– Dzīvnieku saimniekiem ir jānodrošina, lai suņiem, atrodoties ārpus telpām, mājām vai pagalmiem, būtu kaklasiksna ar tai piestiprinātu žetonu.

– Par dzīvnieka vai vairāku dzīvnieku (ja tie atrodas vienā būrī, konteinerā vai somā) pārvadāšanu pasažieris maksā kā par vienu bagāžas vienību.

– Bez maksas pārvadā suni, kas sniedz pavadoņa vai asistenta pakalpojumu, ja tiek izpildītas šādiem suņiem normatīvajos aktos par dzīvnieku aizsardzību noteiktās prasības.

Ievēro šos noteikumus, lai Tu un Tavs mīlulis justos droši, un aicini tos ievērot arī citiem!