Pasažieri, lielās bagāžas pārvadāšanā ir noteikta kārtība.

Pasažieri, lielās bagāžas pārvadāšanā ir noteikta kārtība.

10.10.2019 11:07

PASAŽIERI!

Nopērkot autobusa biļeti, Tu nopērc arī pienākumus!

Pasažieri, lielās bagāžas pārvadāšanā ir noteikta kārtība.

– Pasažieris sabiedriskā transportlīdzekļa salonā vai bagāžas nodalījumā var pārvadāt bagāžu.

– Bagāžu, kura pārsniedz izmērus 40 x 40 x 20 cm (garums, platums, augstums) un svaru 8 kg, pārvadā sabiedriskā transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā par maksu, maksājot par katru bagāžas vienību. Ja sabiedriskajā transportlīdzeklī nav bagāžas nodalījuma un bagāža netraucē citiem pasažieriem, bagāžu var pārvadāt sabiedriskā transportlīdzekļa salonā.

– Par bagāžu, kura pārsniedz noteiktos izmērus un svaru, vietējos un starppilsētu maršrutu pārvadājumos jāmaksā 20% no brauciena biļetes cenas.

– Lai pārvadātu bagāžu sabiedriskajā transportā pasažieris iegādājas bagāžas biļeti. Par katru pārvadāšanai pieņemto bagāžas vienību pasažierim izsniedz bagāžas biļeti un žetonu, ja bagāžu novieto sabiedriskā transportlīdzekļa bagāžas nodalījumā.

– Velosipēdus par maksu pārvadā sabiedriskajā transportlīdzeklī, kurā ir speciāli velosipēdu turētāji. Ja šādu turētāju nav, pārvadājamo velosipēdu skaitu un to atrašanās vietu sabiedriskajā transportlīdzeklī nosaka pārvadātājs. SIA “DOBELES AUTOBUSU PARKS” autobusos var pārvadāt velosipēdus bagāžas nodalījumā, ja sabiedriskā transportlīdzekļa tehniskās iespējas to pieļauj.

– Pasažieris, kuram ir tiesības uz braukšanas maksas atvieglojumiem, par bagāžas pārvadāšanu maksā saskaņā ar vispārējiem noteikumiem.

Ievēro šos noteikumus un aicini tos ievērot arī citiem!