Braukšanas maksas izmaiņas no 2019.gada 1.janvāra.

Braukšanas maksas izmaiņas no 2019.gada 1.janvāra.

20.12.2018 12:55

Saskaņā ar šī gada 1. jūnijā Sabiedriskā transporta padomes pieņemto lēmumu no 2019. gada 1. janvāra tiek mainīta minimālā braukšanas maksa atsevišķos reģionālajos vietējās nozīmes autobusos Pierīgas un Rīgas teritorijā, kā arī republikas nozīmes pilsētās un reģionālās attīstības centros.

Atbilstoši Sabiedriskā transporta padomes lēmumam Minimālā braukšanas maksa uz un no pieturvietām reģionālās attīstības centros noteikta 60 centi. Reģionālās nozīmes attīstības centru kategorijā ietilpst 21 pilsēta, tajā skaitā arī Dobele, tādēļ sadardzinājums skar visus reģionālos vietējās nozīmes maršrutus. Paredzamais minimālais braukšanas maksas pieaugums ir 10 centi.
Piemēram, ja līdz šim brauciens Dobele – Gardene maksāja 50 centi, tad no 2019. gada 1. janvāra tie būs 60 centi. Tāpat pieaugums ir braucot uz Dobeli. Piemēram, braucienam Miltiņkrogs – Dobele, biļetes cena būs 60 centi.

Pārējos vietējās nozīmes maršrutu posmos braukšanas maksa nemainīsies. Arī turmāk braucieniem ārpus Dobeles starp pieturām minimālā braukšanas maksa būs 45 centi. Piemēram, arī turpmāk brauciens Auces stacija – Dzelzgaļi maksās 45 centi.

Cenas nemainīsies arī reģionālajos starppilsētu maršrutos.
Aicinām mūsu pasažierus izmantot SIA “DOBELES AUTOBUSU PARKS” elektroniskās abonementa kartes. Tās ir iespējams iegādāties uz visiem vietējās nozīmes maršrutiem. Abonementa biļetes 20 braucieniem ir ar atlaidi 15% un 40 braucieniem ar 20% atlaidi. Abonementa biļetes ir izmantojams 30 dienu laikā no tā iegādes brīža.

Tādējādi regulāri braucošajiem pasažieriem brauciens izmaksās lētāk un pakalpojumu varēs izmantot ērtāk, nemaksājot katrā braukšanas reizē skaidrā naudā.

Plašāku informācija: http://www.atd.lv/…/no-1-janv%C4%81ra-main%C4%ABsies-minim%…

Foto: Autotransporta Direkcija